Açık Kaynak Uygulama Güvenliği

Açık Kaynak Kod Güvenliği: Kodunuzu Öğrenin

Açık kaynak, en modern uygulamaların temelidir. Ancak ankete katılan şirketlerin yaklaşık yarısı, açık kaynak kullanımını izlemek ve yönetmek için resmi bir sürecin olmadığını göstermektedir. Sonuç olarak, birçok ekip, uygulamalarının düşündüğünden çok daha fazla açık kaynak içerdiğini keşfediyor. İz bırakılmayan bu açık kaynak, App Güvenlik ve verileri, Heartbleed ve Shellshock gibi bilinen açık kaynak güvenlik açıklarına karşı risk altında bırakabilir.

 

Açık Kaynak, Kodunuzu Her Bir Açıdan Etkiliyor

Açık kaynak her yerde kullanılır; çünkü kodunuz her yerden girer ve bazen uygulama güvenlik açıkları gelir. Olası güvenlik açıklarından uygulama güvenliğini sağlamak için aşağıdakilerin doğru bir şekilde anlaşılması gerekir:

• Kodunuzda açık kaynak bileşenleri nelerdir?
• Bilinen güvenlik açıklarından etkileniyor musunuz?
• Günceller mi ve politikaya uyuyorlar mı?

 

Açık Kaynak Güvenlik Risklerini Hub İle Yönetin

Black Duck Hub, güvenlik ve geliştirme ekiplerinin portföyündeki açık kaynak güvenlik risklerini belirlemesine ve hafifletmesine yardımcı olur. Hub’ın hafif tarama ve izleme uygulama güvenliği çözümü:

  • Kod tabanınız boyunca açık kaynak belirler
  • Kullanılan açık kaynağı, bilinen açık kaynak güvenlik açıklarına otomatik olarak eşleştirir
  • Politika ihlallerini bayraklar ve iyileştirme ilerlemesini izler
  • Yeni tanımlanan açık kaynak güvenlik açıklarını sürekli olarak izlemektedir.

İsteğe Bağlı Uygulama Güvenliği Hizmetleri

Black Duck’ın Açık Kaynak Güvenliği Değerlendirmesi, şirketinizin kod tabanları içinde şu anda kullanılan bileşenlerle ilgili güvenlik, yasal ve operasyonel risklerin uygulanabilir, kapsamlı bir listesini sunar. Açık kaynaklı güvenlik servislerimizin bir parçası olarak, Black Duck, bir fatura malzemesinin (BOM) oluşturulduğu açık kaynak ve üçüncü parti kod denetimi gerçekleştirir. BOM daha sonra birden fazla açık kaynak güvenlik açığı veritabanıyla karşılaştırılarak iyileştirme çabalarınızı yönlendirmek için öncelikler önermek üzere risk ve şiddet türlerini dikkate alan bir ön hazırlık raporu hazırlar.