Bulut Depolama Güvenliği

Cloud’da ve sürücülerdeki en hassas verilerin güvenliğini sağlayın

Kullanıcıların içeriğe erişmesine, birlikte çalışmasına ve içerik paylaşmasına olanak tanıyan bulut depolama veya kurumsal dosya paylaşım uygulamalarından hiçbir eksikliği yoktur. En yeni Netskope Bulut Raporuna göre, kurumsal onaylı bulut uygulamalarında depolanan dosyaların % 9’u kurumsal olarak hazır ya da güvenli olmayan onaylanmamış uygulamalarda depolanan içeriği değil, bir veri politikası ihlalini oluşturuyor.

Hangi bulut depolama uygulamasıyla kuruluşunuzun gerektirdiği doğru kurumsal erişim denetimleri, kullanıcı ve yönetici denetimi veya şifreleme özellikleri sunan uygulamalarını nasıl anlarsınız? Gizli verilerin (kişisel tanımlı bilgiler (PII), korunan sağlık bilgileri (PHI), ödeme kartı endüstrisi bilgileri (PCI), kaynak kodu ve diğer ticari gizli belgeler gibi erişimi yönetmek, hassas verileri keşfetmek ve güvence altına almak için bir yol bulmanız gerekir. Bulut depolama güvenliğini ve uyumluluk kaygılarını gidermek için tehdit ve anormallikleri belirlemelisiniz.

 

Gereksinimler

Kuruluşların adreslemeleri gereken anahtar bulut depolama güvenliği gereksinimleri şunları içerir:

 

Bulun, depolayın ve ortak çalışma uygulamalarının riskini keşfedin. Kategorilere ayırın ve değerlendirin.

 

Bu uygulamalar içindeki etkinlik düzeyindeki kullanımları anlayın ve uyumlu olmayan davranış ve anormallikleri tespit edin.

 

Bağlam (kullanıcı kimliği, cihaz, konum vb.) ve risk seviyesine dayalı bulut depolama uygulamalarında yönetime erişim sağlayarak uyumlu kullanımı sağlayın.

 

Blok yükleme, paylaşım izinlerini kısıtlama, kaldırma, şifreleme ve karantinaya alma gibi bulut depolama uygulamalarından (Dropbox, Egnyte, Google Drive, Microsoft OneDrive) yola çıkan hassas içeriğe ilişkin politikaları tespit edin ve uygulayın. Hukuki veya düzenleyici bir tarafın gözden geçirmesi için “yasal muhafaza” aşamasına geçebilirsiniz.

 

 Kişisel ve kurumsal bulut depolama uygulaması örneklerini birbirlerinden ayırarak ve her birinde farklı politikalar uygulayarak kullanıcıların kişisel içeriğinin gizliliğini sağlayın.