Bulut Şifreleme

Şifreleme ile Bulut Güvenlik Sorunlarını Giderme

Bulut uygulamalarını kullanmak çoğu işletmede norm haline gelmiştir. Kullanıcıları bir başkasına karşı bir hizmete dahil etmeye zorlamak için SaaS tedarikçileri, platformlarının güvenli olmasını sağlamak adına adil bir yatırım yapıyor. Bununla birlikte, bulut güvenliği ortak bir sorumluluktur ve bulut hizmetlerinin bir tüketici olarak, ihtiyacınız olan bulut veri şifrelemesini sağlamak için sadece satıcıya güvenemezsiniz. Satıcı, altyapı güvenliğinden size garanti verirken, kuruluşlar bulut uygulamasının güvenli ve uyumlu bir şekilde kullanılmasını sağlamak için kullandıkları süreçlerden sorumlu tutulmalıdır.

SaaS şifreleme stratejisi olmadan, kuruluşlar kendilerini veri ihlalinde ciddi sonuçlar doğuracak daha fazla risk altına sokarlar.  En yeni Netskope bulut raporu, kuruluşların buluttaki hassas verilerin algılanması ve korunması konusunda daha proaktif hale geldiğini ve bunun başarılması için birincil araçlardan birinin bulut şifrelemesi olduğunu göstermektedir.

Netskope Aktif Şifreleme, hassas verilerinizi şifrelemek için dosya başına bulut şifreleme anahtarı yönetimini sağlamak için AES-256 kullanan bir bulut şifreleme ağ geçidi kullanır. Netskope ile onaylı veya onaylanmamış bulut uygulamalarına veya izin verilen bulut uygulamalarınızda ikamet eden içerik şifrelenir. Bu içeriğe geçişte içeriğe güvenle şifreleme uygulanabilir. Bu size, 360 ° kapsama alanı sağlayan, gerçek zamanlı, Verilerin hareketi esnasında koruma, çevrim dışı ve geçmişe dönük gerçek zamanlı koruma sağlar.

 

Gereksinimler

Adresleme Sırasındaki Temel Gereklilikler Şifreleme:

 

Hassas verilerle uğraşırken, tüm etkinlikleri kapsayan içeriği algılayabilen ve anlayabilen bir bulut şifreleme çözümü sunun.

 

Bir şifreleme çözümüne yatırım yaparak kendi donanım güvenlik modüllerinizi kullanma becerisine sahip olursunuz veya kurum içi anahtar yönetim sisteminizle entegre etme olanağı sağlar.

 

Bulut şifreleme çözümü standartlara dayalı şifrelemeyi kullandığından ve her iki veriye de bu şifrelemenin bekleme ve hareket halindeyken uygulanabileceğinden emin olun.

 

Şifrelemeden önce kuruluşunuza duyarlı verileri doğru bir şekilde algılayabilen ve sınıflandıran bir Cloud DLP çözümünden faydalanın.