Bulut Veri Sızıntısı Önleme

Hassas verilerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayın

Yaygın ve sürekli büyüyen bulut veri yönetimi sorununu gidermek için kuruluşların bulut uygulamalarını çok ayrıntılı bir seviyede anlayan, doğru ve etkili bir şekilde çalışan, onaylanmış/onaylanmamış uygulamalara uygulanabilen bir Cloud DLP çözümü gerekir. (Mobil veya masaüstü olsun), Konum, etkinlik ve yüklenmekte olan içerik gibi bulut erişimini kapsayan içeriği dikkate alın.

Netskope Active Cloud DLP, hassas şirket verilerindeki sızıntı ve ihlallerden korumanıza yardımcı olur. Netskope Cloud DLP çözümü, 3.000’den fazla veri tanımlayıcısı, 500’den fazla dosya türü için destek, özel düzenli ifadeler, yakınlık analizi, çift baytlı karakterler kullanarak uluslararası destek, parmak izi gibi gelişmiş veri kaybını önleme araçları ile endüstride en ileri düzeydedir. Netskope, tespit ettiğimiz içeriği daraltmak, false pozitif durumları azaltmak ve algılama doğruluğunu artırmak için yöntemler kullanır.

Netskope’un DLP araçları, karantina ve yasal olarak tutma gibi kritik iş akışlarıyla veri koruma stratejinizi daha verimli hale getirir. Çözümümüz, kurum içi veri kaybı önleme yazılımıyla en uygun entegrasyonu sağlar. Buluta ilk kez geçişi ve daha sonra şüphelenilen ihlalleri kurum içi politikalarınıza göre düzenler.

 

Gereksinimler

DLP adreslemeyle ilgili temel gereksinimler:

Bir uygulamanın etkinlik düzeyindeki kullanımını anlayın ve hangi etkinliklerin hassas içerikle, uyumsuz davranışla ve anormalliklerle ilişkili olduğunu tespit edin.

 

Hassas verilerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için denetim ve veri kayıp önleme yazılımında kısıtlamalar vardır.

 

Hassas verilerle uğraşırken tüm etkinlikleri çevreleyen içeriği anlayan bir bulut DLP yazılımı çözümü kullanın.

 

Zaten bulut içeriklerinde bulunan veya bulut uygulamalarına geçen hassas içeriği algılayın ve şifreleyin.

 

Veri kaybı önleme yazılımınızın, önceden tanımlı DLP profillerini kullanma veya hassas verileri kaybetmeyi önlemek için politikalara dahil edebileceğiniz kendinize özel profilleri oluşturma kabiliyetine sahip olmasını sağlayın.

 

Denetim ve uyumluluk amacıyla bulut etkinliklerini kullanıcı, uygulama ve etkinlik düzeyinde izleyin.