Çevrenizdeki Kullanıcılarınızı Dönüştürün

Önümüzdeki Şubat ayında Avustralya’da Zorunlu ihlal bildirim yasalarının yürürlüğe girmesi zorunlu olacak (Gizlilik Değişikliği (Bildirim Düzeltme Yasası) 2017). Benzer düzenlemelerin Kuzey Amerika’da yürürlüğe girdiğini ve önümüzdeki yıl EU GDPR biçiminde Avrupa’ya geleceği bilgisiyle, herhangi bir kurumun veri güvenliği sorununu görmezden gelmesi mümkün olmayacak. Kurumsal değişim dünya genelinde gereklidir.

Geçenlerde Avustralya’daydım ve yeni mevzuat hem var olan ortaklar hem de yeni müşterilerle yapılan görüşmelerde çok sıcak bir konuydu ve çok sayıda soru getirdi. Genel bir perspektiften bakıldığında, gittikçe daha fazla sayıda kuruluşun güvenlikle uğraştığını görmek harika (ve bunu desteklemek için sayısız anket var), ancak Tecrübelerimize göre, çoğu, verilerini ve sürekli ihlal tehdidini korumak için sayısız farklı yolla mücadele ediyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, kurumsal güvenlik bütçelerinin artmaya devam ettiğini ve bu da işlerin yolunda gitmediğinin bir göstergesi olduğunu görüyoruz. Takımlar daha fazla ilerleme kaydedememiş gibi hissederek aşırıya kaçmıştı. Çok şey denemelerine rağmen başarı sınırlıydı.

Devamı için: Turn Your Users Around