Docker Container Güvenliği

Açık Kaynak Güvenlik Açıkları Konteynerlerinizde Gizli Midir?

Donanma konteynırları geliştirmeye yardımcı olur, DevOps ekipleri çevikliği artırır ve uygulama dağıtımını hızlandırır. Bununla birlikte, bu avantajlar, bunları dağıtma ve yönetme ekipleri için görünürlük kaybı ve kontrol kaybına neden olabilir. Konteyner uygulamaları, bilmediğiniz veya üretim ortamınızda kullanmak istemediğiniz çok sayıda yazılım ve dosya ile paketleri bir araya getirir. Kurum büyüdükçe, içerideki potansiyel açık kaynak güvenlik açıklarının ve Docker konteyner güvenliği ihtiyacının güvenlik riski de artar.

 

Harekete Geçirmeden Önce Docker Conteiner Güvenliği

Black Duck Hub, Docker konteynerinin güvenliğini, lisans uyumluluğunu ve kod kalitesi risklerini tanımlamanıza, yönetmenize ve izlemenize olanak tanıyan açık kaynak hakkında görünürlük sağlar.

Hub’ın akıllı tarama ve açık kaynak tanımlaması, 1.5 milyondan fazla açık kaynak projesinin endüstrinin en kapsamlı KnowledgeBase ™ ve NVD’de bulunmayan daha önceki bildirim ve iyileştirme rehberliği sağlayan gelişmiş güvenlik açığı bulunan haritalandırma özellikleri tarafından desteklenmektedir. Hub esnek politika yönetimi özellikleri ve Jenkins ve TeamCity de dahil olmak üzere popüler yapı / CI araçları ile entegrasyonlarla güvenli ve çevik geliştirme sağlar.

Black Duck Hub’ın tanıdığı olanaklar:

  • Açık Kaynak Tarama ve Tanımlama – Docker konteynerlerinin tüm katmanlarında envanter açık kaynak, dağıtım kaynakları ve yama düzeyleri hakkında bilgi sahibi olur. Kod tabanı’nı tam olarak tarayarak, bildirilmemiş ve değiştirilmiş bileşenler de dahil olmak üzere, açık dosya ayrıştırma özetlerine dayalı çözümlerin bulunduğu açık kaynak bulur.
  • Bilinen Güvenlik Açıkları – Docker kapsayıcılarındaki açık kaynak için bilinen güvenlik açıklarını belirleyin. Hangilerinin yamalı olduğunu bulun ve bulunmayanlar için iyileştirme kılavuzu alın.
  • Yeni Güvenlik Açıklarının İzlenmesis – Yeni güvenlik açıklarının bildirildiği gibi erken bildirimle (NVD’den ortalama 3 hafta önce) Docker konteyner güvenliğini geliştirin.
  • Açık Kaynak Kullanım Politikalarını Uygulamak – Raporlama ve oluşturma / dağıtım süreci otomasyonu için kullanılabilecek istisna tabanlı politikaları tanımlayın.