Netskope Advanced Discovery

Uygulamaları keşfedin ve riski değerlendirin

Netskope Advanced Discovery, çevrenizde kullanılan, onaylanmış veya IT gölgesini kesen tüm bulut uygulamalarının riskini bulmak ve ölçmek için etkin bulut izleme gerçekleştirmenize yardımcı olur. İşiniz için hangi uygulamaların uygun olduğuna karar vermede size bir adım önermekle birlikte, bu riski azaltmak ve maliyetleri düşürmek için bir yol haritası görevi görür. Bu da, kullanıcı tarafından istenen uygulamaların onaylanması sürecinde ve ayrıca kuruluşunuzda hangi uygulamaları teşvik edeceğinize veya yönlendirileceğine karar vermenize yardımcı olur..

Tüm Bulut Uygulamalarını Bulun

Netskope Advanced Discovery, çevrenizde çalışan tüm bulut uygulamalarının devam eden bir görünüm, analiz ve kurumsal hazır olma ölçümü sağlar. Uygulamalar büyük veriler, bulut depolama alanı, insan kaynakları, pazarlama ve yazılım geliştirme gibi kategorilere bölünür. Netskope Advanced Discovery ile bulut izleme sorularına “Bulutu nasıl kullanıyoruz?” Veya ” Bulunduğum ortamdaki en yüksek bulut risk faktörleri nedir? “Ve bulut stratejinizi veya politikanızı geliştirmeden önce mevcut durumun doğru bir görünümünü elde edin.

 

Risklerinizi Ölçümleyin

Netskope Advanced Discovery, kuruluşunuzun riskini, kullandığınız uygulamalara ve bunları nasıl kullandığınıza bağlı olarak ölçmenizi sağlar. Riskli uygulamalar ve kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm temel risk ölçümlerini bir bakışta göstermek için bulut görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur. Buradan, uygulamaları, kullanıcıları, veri hareketlerini ve uygulama ayrıntılarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve risk puanınızı oluşturan bileşenleri anlayabilirsiniz.

 

 

Uygulamaları Bulmak için Araştırma Yapmayın

Bulut servislerini izlerken, uygulamaların özünde bulunan uygulama güvenliği, denetleme ve üçüncü taraf sertifikaları, yasal terimler, hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA’lar), güvenlik açıkları ve istismarları, finansal geçerlilik ve güvenlik açıkları gibi ölçütlere göre nasıl yığılmakta olduğunu anlamak için Netskope Advanced Discovery’yi kullanın. Bir uygulamayı kuruluşa hazır hale getiren gizlilik gereksinimleri … ya da değil. Bu kriterlere dayanarak, her bir uygulama 0-100 arasında bir puan almış ve beş düzeyden birine (mükemmel, yüksek, orta, düşük veya zayıf) yerleştirilmiştir. Kriterlere göre puanlama ağırlıklarını gereksinimlerinize göre veya kontrolleri hafifletmek için ayarlayın ve puanları poliçelerinize ekleyin. Örneğin, yalnızca ‘yüksek’ veya ‘mükemmel’ olarak derecelendirilen kurumsal hazır uygulamaları yüklemelere izin verin.

 

Harcamalarınızı Bilin

Netskope Advanced Discovery’nin bulut izleme yeteneklerini kullanarak, bu uygulamaların mali açıdan uygulanabilirliğini ve ayrıca bildiğiniz onaylanmış uygulamalarda ve kullanıcılarınızın kaydettirdiği onaylanmayan uygulamalardan ne kadar para harcandığını anlamadan kullanın. Aynı bulut uygulamasının farklı uygulama örneklerini, lisans kullanımını çakışan veya gereksiz işlevsellikli uygulamaları hızlı bir şekilde tespit edin ve maliyetleri azaltmak için üst düzeyde el ele verin.