Netskope Active Platform

Bulut uygulamasını anlayın ve güvence altına alın.

Netskope Active Platform, bulut uygulaması analizlerini yeni bir seviyeye taşıyor ve tüm bulut uygulamalarının yaptırımda bulunduğu yöntemlerle değil, nasıl kullanıldığı ile ilgili ayrıntıları gösteriyor. “Herhangi bir bulut depolama alanından içeriği şirket dışında kiminle paylaşıyor?” Gibi ayrıntıları bulun ve “Kimsenin herhangi bir finans bulutu uygulamasına PCI’yı yüklememize izin vermeyin” gibi ayrıntılı politikaları uygulayın.

Ayrıntıları inceleyin

Kullanıcılar, uygulamalar, uygulama kategorileri, cihazlar, etkinlikler ve içerik de dahil olmak üzere bulut uygulamalarınızdaki etkinlik ve veri düzeyindeki ayrıntıları ayrıntılı bir şekilde incelemek ve bunları döndürmek için Netskope Aktif Platformu’nu kullanın. “Bob, bir iPad’ten bir iş zekası uygulamasına PHI yüklüyor” veya “Ülkenin dışındaki beş yetkisiz kullanıcı, birkaç İK uygulamanızdan kişisel bilgileri indiriyor” gibi bağlamdaki faaliyetleri görür.

 


Bulut Etkinliğini Denetle

Netskope Aktif Platformu, her uygulamada zengin analitik özellikler sunar. “Çalışan bir çalışanın meryem, onaylı bulut depolama uygulamamızdan mülkiyet sözleşmeleri indirip kişisel şahsa yüklediğini ve onları rakibimizle paylaştığını” görmek için birkaç tıklamayla bir denetim izi oluşturun. Bu tür etkinlikler hakkında Uyarı: Herhangi bir kullanıcı veya standart işçi sonrası çalışan ayrılması.

 

Bulut Anomalilerini Algıla

Güvenilir kimlik bilgilerini, uygunsuz davranışları ve hatta kötü amaçlı yazılımları gösterebilecek anormalliklerin saptanması için Netskope Aktif Platformu’nu kullanın. Uygulamaları, kullanıcıları, cihazları ve indirme veya paylaşma gibi kullanıcı etkinliklerine dayalı anormallikleri görün. Anomalileri risk düzeyine göre önceliklendirin ve önemli olanı filtreleyin. Saptanan bir anomalinin temel sebebini görün ve adli tıp ayrıntılarını inceleyin.

 

Bulut Kötü Amaçlı Yazılımlara ve Tehditlere Karşi Koruma

Bulut kötü amaçlı yazılım ve tehdit istihbaratını, statik ve dinamik kötü amaçlı yazılım analizini, öncelikli analiz ve bulut uygulamalarından kaynaklanabilecek tehditleri iyileştirmeyi birleştiren tehdit yetenekleri içeren zararlı yazılımlar ve içeriden öğrenebileceğiniz tehditler gibi bulut tehditlerine karşı kendinizi koruyun.

 

Ayrıntılı Politikaları İcra Et

Uygulamaları engellemek yerine kullanımı etkinlik veya veri düzeyinde şekillendirmek için Netskope Aktif Platform kullanın. Örneğin, PHI engellemesi, CRM uygulamalarına yükler veya depolama uygulamaları dışındaki şirketlerle paylaşır. Battaniye politikalarını belirlemek yerine, onları kullanıcılar, gruplar, cihazlar, uygulamalar, kategoriler, etkinlikler ve içeriğe dayalı bağlamda uygulayın. Politika uygulamanız olarak blok, uyarı, atlama, şifreleme, karantinaya alma ve koç arasından seçim yapın.

Bulut Uygulamalarına Erişimi Kontrol Edin

Netskope Aktif Platformu bulut uygulamalarınızı kapalı döngü tarzında yönetmenizi, bulut uygulamalarınızın tümünü kimliğinizin yönetimine kattığınız süre boyunca tutarlı bulut sağlarken, çeşitli tek oturum açma (SSO) üreticileri ile sıkı entegrasyon sağlar Uygulama güvenliği ve uyumluluğu. Netskope ayrıca, kullanıcıların kurumsal bir aygıtı kullanıp kullanmamalarını, hangi bölüm veya kuruluş grubunun ait olduğu veya kullanıcının coğrafi konumu gibi çeşitli ölçütleri temel alan bulut uygulamalarına erişimi kısıtlamanızı sağlayan güçlü yerleşik erişim denetimi ilkeleri sağlar Veya şebeke konumu.

 

Veri Kaybını Önleme

Endüstri lideri DLP’yi bağlamsal politikalarınıza dahil edin. Netskope Aktif Platformu, PII, PCI, PHI, kaynak kodu, vb. Kaybını korumak ve önlemek için 3 binden fazla veri tanımlayıcısı ve 500 dosya türü, özel düzenli ifade, yakınlık analizi, çift baytlı karakterler kullanarak uluslararası destek, parmak izi ve tam eşlemeyi destekler. Ve diğer hassas içerikler. Hassas içeriği bağlam içinde saptayarak algılama doğruluğunu artırırsınız ve yanlış pozitiflikleri azaltırsınız.