Netskope for DropBox

Bırakın onlar İstediklerini Kullansınlar.

Kullanıcılar Dropbox’ı seviyorlar. Peki neden işbirliği yapmak ve iş içeriğini paylaşmak için onu kullanmalarına izin vermek istemiyorsunuz? Netskope for Dropbox ile, hassas verilerin korunması, kaybolmasının önlenmesi ve uyumluluğun sağlanması için gereken denetimleri ve güvenliği aldığınız sırada kullanıcıların işleri gerçekleştirmek için Dropbox for Business’dan yararlanmalarına izin verebilirsiniz. Bazı insanlar, Dropbox güvenlik sorunlarının bulunduğuna dair yanlış varsayımlar altındadır – bu da çalışanlarının Dropbox’ı kullanmalarına izin vermez. Dropbox güvenlik sorunları olmamasına rağmen, Netskope, Dropbox’ı en üst seviyede güvenli hale getirmek için bulut DLP, şifreleme ve içeriğe dayalı politika kontrolleriyle ek bir kontrol katmanı ekleyerek mevcut Dropbox güvenliğini tamamlar.

 

 

Hassas Verilerinizi Koruyun

Netskope for Dropbox ile hassas verileri kolayca bulabilir ve kontrol edebilirsiniz. PII, PCI, PHI veya gizli veriler içeren dosyaları şifrelemek mi gerekiyor? Sorun değil. İçerik Dropbox’a yüklendiğinde korunmaya ne dersiniz? Kullanıcı, cihaz, konum, etkinlik, içerik türü ve / veya DLP profiline dayalı bağlamda yapın.

 

DropBox’ı Kurumsal Standrat Haline Getirin

Dropbox iş için hazır. Dropbox için Netskope, yetkili firma bulut depolama ve işbirliği uygulaması olarak kullanıcıları Dropbox’a yönlendirip nihai olarak standartlaştırmanızı sağlar.

– Dropbox’dan elde ettiğiniz değeri, kullanıcı sayısına ve ne kadar aktif olduklarına göz atarak ölçün.
– Yedekli işlevsellik (veya gereksiz örnekler) olan uygulamaları keşfedin ve şirket onaylı Dropbox’ınıza kullanıcıları eğitin.
– Verilere dayalı kararlar vermek ve Dropbox’ı, ekosistem uygulamalarını ve alternatiflerini değerlendirmek için Netskope Cloud Confidence Index’i kullanın.

 

Dropbox etkinliğini ve verilerini tüm cihazlar ve bağlamlarda güvenli hale getirin

Dropbox güvenlik stratejinizin bir parçası olarak, içeriğe ve cihaza dayalı hassas bilgilere erişimi korumanız önemlidir. Dropbox için Netskope, şifreleme durumu, kayıt defteri ayarları, çalışan işlemler, mevcut dosyalar veya hatta aygıtın Active Directory etki alanı gibi parametrelere dayanan aygıt sınıflandırmasına izin verir. Tek oturum açma (SSO) ve mobil cihaz yönetimi (MDM) sağlayıcılarıyla entegrasyon, kullanıcıların ve cihazların katına eklenmesinin kolay bir yolunu sağlar. Böylece, güvenlik ve erişim politikalarını etkinliklere ve konumlara dayalı olarak ayarlamanın yanı sıra aygıtlar ve kimlik, Netskope for Dropbox’un sunduğu bağlamsal politika altyapısını oluşturur. Örnek olarak, kişisel mobil cihazlardaki dosyaların indirilmesini kısıtlamak için bir politika ayarlayabilir, ancak kullanıcının dosyayı şirket yayınlı bir cihaza indirmesine izin verebilirsiniz.

 

Mevcut içerikler üzerinde durun

Dropbox için Netskope ile, dün veya iki yıl önce yüklenmiş veya oluşturulmuş olsun veya olmasın, içeriği Dropbox’da güvenli hale getirebilirsiniz. Sadece birkaç adımda içeriği ve kullanıcıları envanterleyebilir, paylaşım durumunu (özel, paylaşılan veya herkese açık) görebilir, incelemek üzere dosyaları indirebilir, güçlü şifreleme ile güvenli içerik ve içerik sahiplerini bilgilendirebilirsiniz.

 

Kullanıcıların doğru şeyi yapmasına yardımcı olun

Hiç kimse karanlıkta IT politikasıyla ilgili olarak bırakılmaktan hoşlanmaz. Dropbox için Netskope ile bunları otomatik olarak yönetebilirsiniz. İş içeriğinizi Dropbox yerine izinsiz bulut depolama uygulaması üzerine yüklüyorlar mı? Onlara kafalarınızı verin ve onları Dropbox’a kaydolmaları için yönlendirin.

 

Ekosistemi Koruyun

Dropbox, mesajlaşma, e-imzalama, mobil verimlilik uygulamaları gibi canlı bir ekosistemin merkez üssünde. Dropbox ile tümleşik uygulamalarınız arasında benzer güvenlik izlemesi ve politikaları olması harika olmaz mıydı? Netskope for Dropbox ile yapabilirsiniz. Ve hiç bir Dropbox güvenlik ihlali olsaydı (veya herhangi bir ekosistem uygulamasında). Netskope, kullanıcıyı tehlikeye atılan kimlik bilgilerini ve bir şifre değiştirme gereksinimi konusunda uyaran tek oturum açma (SSO) çözümleriyle entegre bir iş akışını otomatik olarak başlatabilir. Verilerinizin Dropbox’da olsun olmasın, yararlı ekosistem uygulamalarının herhangi birinden birinde rahatça dinlenirsiniz.

 

Herkes için güvenli ortak çalışmayı etkinleştir

Dropbox için özel olan bir başka Netskope yeteneği, harici kullanıcıların faaliyetlerini görebilir ve yalnızca kötü amaçlı bir şey yapmalarını önler ve yalnızca yetkili kullanıcıların erişimine girmesini sağlar. Veri erişimini alanlara ve paylaşım düzeyine göre izlemek ve sınırlamak için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz: özel, dahili olarak paylaşılan, harici olarak paylaşılan ve genel (bağlantıya sahip herkes tarafından erişilebilir).