Netskope for Google Apps

Güvenlik Zorunludur

Hanging İsteğe Bağlıdır

Google Apps for Work, birçok işletme için üretkenlik paketi haline geldi. Google Apps Netskope ile, Hassas verileri korumak, kaybını önlemek ve uyumluluğu sağlamak için görünürlük ve güvenlik kontrollerini sürdürürken, kullanıcıların işleri tamamlamak için kullanıcıların Google Drive, Hangout veya tüm süit gibi bir uygulamadan yararlanmasına izin veren Google bulut güvenliği sağlayabilirsiniz.

 

Google Apps’ın ve ekosisteminin gerçek zamanlı, ayrıntılı denetimi

Google Apps’ta ve ekosisteminde ayrıntılı politikaları uygulayın. Bu, kör bir kuvvet, engelleme / izin verme yaklaşımı almak yerine, kimliği, konumu, etkinliği ve içeriği dikkate alarak çok ayrıntılı eylemler veya bağlamsal ayrıntıları kontrol ederek kullanım yönlendirebilir veya şekillendirebileceği anlamına gelir. Örneğin, “İçerideki kullanıcılar” Google Apps’taki gizli belgeleri şirket dışındaki kişilerle paylaşmasına izin vermeyin “Google Drive güvenliği etrafındaki kollarsınız ve” Kullanıcılar Google Drive’daki bir içeriği Google Apps Sürümü’nden indirirse beni uyarırlar. Netskope, IT’ye bağlamda ayrıntılı düzeydeki etkinlik ve veri seviyesi kontrolleri sağlayarak, uygulamaları bloke etmeden riskli davranışları engellemeye ve Google Apps’tan taşınıp Google Apps’ta keşfedilen hassas içeriği korumasına olanak tanır.

 

Hassas Verileri Koruyun

Google Apps Netskope ile hassas verileri kolayca bulabilir ve kontrol edebilirsiniz. PII, PCI, PHI veya gizli veriler içeren dosyalardaki Google Drive için şifreleme gerçekleştirerek Google Drive güvenlik durumunuzu geliştirme ihtiyacınız var mı? Sorun değil. Netskope ile Google Drive şifreleme, en hassas verilerinizi korumak için size tam kontrol imkanı sağlayan güçlü ve esnektir.

 

Risk Yönetimi

Güvenlik risklerine ve Google Apps kullanımına bağlı potansiyel tehditlere katkıda bulunan çeşitli faktörleri bir bakışta görüntüleyin. Riskli ekosistem uygulamalarından riskli kullanıcılara, riskli etkinliklerden genel Google Apps güvenlik riski ele alın. Geçmişteki veri ihlallerinin bir Google Apps güvenlik ihlaline dönüşmesine izin vermeyin. Geçmiş bir veri ihlalinin parçası olarak Google Apps kullanıcılarının kimlik bilgilerinin tehlikeye girdiğini görmek için Netskope’nin ‘Şifre Uyumsuzluğu’ görselleştirme kullanın.

 

Google Apps for Work’ü Standartlaştırın

Google Apps iş için hazır. Google Apps Netskope, onaylanmış kurumsal verimlilik paketi olarak Google Apps kullanımını konsolide etmenizi sağlar.

–  Gereksiz Google Apps örneklerini bulun ve birleştirin.
– Gereksiz işlevlere sahip uygulamaları keşfedin ve kullanıcıları Google Apps for Work’e taşıyın.
– Google Apps for Work ve Google’ın entegre uygulamalar ekosistemi ile ilgili verilere dayalı kararlar vermek iiçin Netskope Bulut Güven Endeksini kullanın.

 

Bulut Kullanım Anomalliği Tespiti

Google Apps’ta standardizasyon yapan kuruluşlar için Netskope, bir bulut uygulamasından aşırı derecede indirme veya paylaşma, alışılmadık derecede ağır yüklemelerle Google Apps’tan başka bir uygulamaya veya birden fazla konumdan oturum açma gibi etkinlik düzeyindeki anormallikleri zengin bir şekilde tespit eder. Bu kullanım anormallikleri, Google Apps güvenlik endişelerinin tehlikeye atılmış kimlik bilgileri, uyumsuz davranışlar ve hatta kötü amaçlı yazılım varlığı etrafında olduğunu gösterebilir.

 

İçeriği Keşfet ve Koru

Google Apps Netskope ile dün veya iki yıl önce yüklenmiş veya oluşturulmuş içeriği koruyabilirsiniz. Yalnızca birkaç adımda içeriği ve kullanıcıları envanterleyebilir, paylaşım durumunu (özel, paylaşılan veya herkese açık) görebilir, erişimi sınırlayabilir, sahipliği değiştirebilir, incelenmek üzere dosyaları indirebilir, Google Drive şifrelemeyi gerçekleştirebilir ve içerik sahiplerini bilgilendirebilirsiniz. Netskope ile Google Drive şifreleme, isteğe bağlı HSM ile bulut tabanlı, hataya dayanıklı FIPS 140-2 Level 3 anahtar yönetimi sağlar ve tesis içi, KMIP uyumlu anahtar yönetimiyle entegrasyonu destekler. Ve tabii ki Netskope ile Google Drive şifreleme 256 bit desteği ile güçlüdür.

 

Bulut Adli Analizleri

Çalışanın ayrılışında hassas içeriğin çalınması gibi şüpheli bir etkinliği izleyen ayrıntılı bir bulut etkinliği denetim izi oluşturmak için Netskope’u kullanarak Google Apps güvenlik durumunuzu yeni bir seviyeye taşıyın. Google Apps’ı standartlaştıran bir kuruluş için kurumsal kimlik bilgilerini kullanarak, hassas içeriği indirerek, daha sonra kişisel kimlik bilgileri kullanarak tamamen farklı bir uygulamaya giriş yaparak, aynı içeriği yükleyerek ve bir rakiple paylaşan bir çalışanın Google Apps’a girmesi de söz konusudur. BT, yalnızca birkaç tıklamayla bu etkinliği, hangi uygulamanın hangi içeriği ile yaptıklarını ve içeriği paylaştıklarını kiminle paylaştığını anlamak için bu izni adli denetleme izi şeklinde yeniden oluşturabilir.

 

Antrenör Kullanıcılar

Hiç kimse karanlıkta IT politikasıyla ilgili olarak bırakılmaktan hoşlanmaz. Google Apps Netskope ile, kullanıcıları özelleştirilebilir, otomatikleştirilmiş mesajlarla yönlendirebilirsiniz. İşletme içeriğini Google Drive yerine izinsiz bulut depolama alanına yüklüyorlar mı? Onlara haber verin ve Google Apps for Work’e kaydolmalarını söyleyin.

 

 

 

Ekosistemi Koruyun

İçeriği Google Apps for Work ile entegre eden ve paylaşan uygulamalar ne yapıyor? Bu uygulamaların birçoğu, Google Apps for Work olduğu gibi kurumsal hazır değillerdir. İş verilerinizi ele alan tüm uygulamalarda tutarlı bir güvenlik sağlamak için güvenlik politikalarınızı tüm ekosistemde izleyip uygulayalım?