Netskope for Office 365

Bulut Verimliliğini Güvenle Etkinleştirin

Yılın Her Günü

Her büyüklükteki işletme, Microsoft Office 365 üzerinde standardize oluyor. Netskope for Office 365 ile, hassas verileri korumak, kayıplarını önlemek ve uyumluluğu sağlamak için gereken görünürlük ve güvenlik denetimlerini sürdürürken, kullanıcıların arzu ettiği üretkenlik ve özgürlüğü verebilirsiniz.

 

Office 365 ve ekosisteminin gerçek zamanlı, ayrıntılı denetimi

Ayrıntılı politikaları Office 365 ve ekosistemi içinde uygulayın. Bu, kör bir kuvvet, engelleme / izin verme yaklaşımı almak yerine, kimliği, konumu, etkinliği ve içeriği dikkate alarak çok ayrıntılı eylemler veya bağlamsal ayrıntıları kontrol ederek kullanım yönlendirebilir veya şekillendirebileceği anlamına gelir. Örneğin, “İçerideki” kullanıcıların SharePoint’teki gizli belgeleri şirket dışı kişilerle paylaşmasına izin verme “,” Kullanıcılar bir mobil veya yönetilmeyen cihazdayken içeriği OneDrive’dan indirecek olursa bana bildirin “şeklinde bildirin. Ayrıntılı etkinlik ve veri sağlayarak Netskope, BT’leri, uygulamaları engellemeden riskli davranışları engellemek ve Office 365’ten hareket eden veya Office 365’te keşfedilen hassas içeriği korumaya olanak tanır.

 

Hassas Kurumsal Verilerini Koruyun

Netskope for Office 365 ile hassas verileri kolayca bulabilir ve kontrol edebilirsiniz. PII, PCI, PHI veya gizli veriler içeren dosyaları şifrelemek mi gerekiyor? Sorun değil. İçerik, OneDrive’a veya SharePoint’e yüklenirken nasıl korunur? Kullanıcı, cihaz, konum, etkinlik, içerik türü ve / veya DLP profili içerik türü ve / veya DLP profili temelinde bağlamda yapın. Office 365 güvenlik gereksinimlerini ele almak, yalnızca bir uygulamadan daha fazlasını güvence altına almak demektir. Netskope, OneDrive güvenliğinizi, Yammer güvenliğinizi ve diğer uygulamaları Office 365 paketinde tek bir DLP ilkesi oluşturmanıza ve adreslemenizi sağlar.

 

Office 365’e erişimi keskin bir şekilde kontrol edin

Office 365’e erişimi kısıtlamak katı bir Office 365 güvenlik stratejisinin önemli bir parçasıdır. Belki de IT yöneticilerine Office 365 yönetim işlevlerine erişmenizi, ancak e-postaları okuma yeteneğini vermesini istemezsiniz. Veya Office 365’in kurumsal yönetilen aygıtlarda kullanıcılara erişimini sınırlamak isteyebilirsiniz. Netskope, OU ve AD kullanıcıları ve grupları, yönetilen ve yönetilmeyen aygıtlar, coğrafi ve ağ konumu, harici ortak çalışanlar ve yönetici ayrıcalıkları dikkate alınarak ayrıntılı erişim kontrolü sağlar..

–  Gereksiz Office 365 örneklerini bulun ve birleştirin.
– Discover apps with redundant functionality and migrate users to Office 365.
– Office 365 ve onun entegre uygulamalar ekosistemi ile ilgili verilere dayalı kararlar vermek için Netskope Bulut Güven Endeksini kullanın.

 

Office 365’i Kurumsal Standart Haline Getirin

Microsoft Office 365 uygulamaları kurumsal hazırdır, ancak dört uygulamanın üçü de değildir. Netskope, bu uygulamaları bulmanıza ve kullanıcıları Office 365’e taşımanıza yardımcı olur.

–  Gereksiz Office 365 örneklerini bulun ve birleştirin.
– Uygulamaları gereksiz işlevlerle kesfedin ve kullanıcıları Office 365’e geçirin.
– Office 365 ve onun entegre uygulamalar ekosistemi ile ilgili verilere dayalı kararlar vermek için Netskope Bulut Endeksini kullanın.

 

İçeriği Keşfedin ve Koruyun

Office 365 için Netskope ile, ister dün ister iki yıl önce yüklenmiş olsun ya da olmasın, OneDrive’da içeriği güvence altına alarak OneDrive güvenliğinizi güçlendirin. Sadece birkaç adımda içeriği ve kullanıcıları envanterleyebilir, paylaşım durumunu (özel, paylaşılan veya herkese açık) görebilir, incelemek üzere dosyaları indirebilir, güçlü şifreleme ile güvenli içerik ve içerik sahiplerini bilgilendirebilirsiniz. OneDrive güvenliği verilerin güvenliği ile başlar ve Netskope sizlere OneDrive’ın ne kadar güvenli olduğu konusunda kendinize güvenle cevap verecek araçlar sunar?

 

Risk Yönetimi

Güvenlik risklerine ve Office 365 kullanımına bağlı potansiyel tehditlere katkıda bulunan çeşitli faktörleri bir bakışta görüntüleyin. Riskli ekosistem uygulamalarından riskli kullanıcılara, riskli faaliyetlere kadar, Office 365’i kullanmaya gelince potansiyel güvenlik riskinizin ne olduğunu öğrenin. Geçmişteki veri ihlallerinin bir Office 365 güvenlik ihlaline dönüşmesine izin vermeyin. Geçmiş bir veri ihlalinin bir parçası olarak kimlik bilgilerinin tehlikeye atıldığını görmek için Netskope’nin ‘Password Breach’ görselleştirmesini kullanın.

 

Bulut Kullanım Anormalliği Tespiti

Office 365 üzerinde standartlaştırılmış kuruluşlar için Netskope aşırı bulma veya bir bulut uygulamasından paylaşma, alışılmadık derecede yüklemelerle Office 365 dışındaki bir uygulamaya veya birden çok konumdan oturum açma gibi etkinlik düzeyindeki anormallikleri zengin bir şekilde tespit eder. Bu kullanım anormallikleri, Office 365 güvenlik endişelerinin tehlikeye atılmış kimlik bilgileri, uygunsuzluk davranışları ve hatta kötü amaçlı yazılım varlığı çevresinde gösterilebilir.

 

Bulut Adli Analiz

Birçok müşteri, çalışan ayrılırken hassas içeriğin çalınması gibi şüpheli bir olaydan sonra ayrıntılı bir bulut etkinliği denetim izi oluşturmak için Netskope kullanıyor. Office 365’i standartlaştıran bir kuruluş için kurumsal kimlik bilgilerini kullanarak, hassas içeriği indirerek, daha sonra kişisel kimlik bilgilerini kullanarak tamamen farklı bir uygulamaya giren, aynı içeriği yükleyen ve daha sonra rakibiyle paylaşan Office 365’e giren bir çalışan olabilir. BT, yalnızca birkaç tıklamayla bu etkinliği, hangi uygulamanın hangi içeriği ile yaptıklarını ve içeriği paylaştıklarını kiminle paylaştığını anlamak için bu izni adli denetleme izi şeklinde yeniden oluşturabilir.

 

Antrenörlük Yoluyla Şeffaflık Yaratın

Kullanıcılara politikadan vazgeçtikleri zaman başkanlarını gösterin. Office 365 için Netskope ile, kullanıcıları özelleştirilebilir, otomatikleştirilmiş mesajlarla yönlendirebilirsiniz. İş dünyası içeriğini, Office 365 yerine izin verilmeyen bir uygulamayı kullanıyor mu veya yüklüyorlar mı? Koç edin ve bir Office 365 hesabı için kaydolmalarını sağlayın.

 

Ekosistemi Güvence Altına Alın

İçeriği Office 365 ile tümleştiren ve paylaşan uygulamalar ne oldu? Bu uygulamaların birçoğu kurumsal hazır değil. Office 365 güvenlik stratejiniz, işletme verilerinizle ilgilenen tüm uygulamalar arasında tutarlı bir güvenlik sağlamak için, politikalarınızı tüm ekosistem üzerinde izlemeyi ve uygulamayı içermelidir.