Veri Sınıflandırma


Yapılandırılmamış Verileri Belirleme

Kuruluşunuzun bu bilgilerin nasıl işlendiğine dair akıllı, kasti kararlar alabilmesi için e-postanın ve belgelerin işletme değerini belirleyin. Tamamen Otomatik, sistem tarafından otomatik önerilen veya kullanıcı tarafından yönetilen sınıflandırma desteği ile TITUS çözümleri, organizasyonların yapılandırılmamış verilerin hassasiyetini ve değerini tespit etmesini sağlar.

 

Veri Kaybını Önleme

Fikri mülkiyet, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler (PII) ve ihracata yönelik kontrol verileri gibi hassas bilgilerin tanımlanması ve korunması. Kullanıcılar e-postaları ve belgeleri ele alırken, TITUS şirket politikasını zorlar ve güvenlik, herkesin sorumluluğuna gelmesi için hedefli, etkileşimli eğitim sağlar.

 


Kullanıcılarının Davranışlarını Değiştir

Kullanıcıların oluşturduğu ve kullandıkları bilgilerin işletme değerini belirlemek üzere durmasını ve düşünmesini istemek suretiyle bir güvenlik kültürünü teşvik edin. TITUS, kurumsal bilgileri işlerken sorumluluklarının farkında olarak kullanıcıların son kullanıcı davranışını kurumsal güvenlik politikasıyla uyumlu hale getirmeye yardımcı olur.

 

Mobil Riskleri Düşür

Sınıflandırmanın faydalarını mobil çalışanlara genişleterek mobil bilgi paylaşımı risklerini azaltın. Mobil için TITUS Sınıflandırması, kullanıcılarınızın masaüstünden mobil cihaza güvenli bir şekilde çalışabilmesi için sınıflandırmayı uygular, veri kaybını önler ve belge paylaşımını denetler.

 


Bilgiyi Güvenle Paylaşın

İşgücünüzün hükümet ve endüstri düzenlemelerine uyarak bilgileri güvenle paylaşmasını sağlayın. TITUS çözümleri kuruluşlar tarafından ISO 27001, NERC, ITAR, EAR ve çeşitli devlet işaretleme standartları gibi standartlara ve düzenlemelere uymak için kullanılır.

 

 İçerdeki Tehditleri Tespit Edin

İçinizdeki tehditleri tanımlayın ve kullanıcılarınızın hassas bilgilerle nasıl etkileşimde bulunduğunu analiz ederek güvenlik politikalarının etkinliğini izleyin. Kullanıcılar e-posta, belge ve dosyalarla çalıştıkça, TITUS detaylı raporlama, analiz ve tehdit tespiti için anlamlı olay kayıtları yapar.

 


DLP’yi ve Diğer Güvenlik Çözümlerini Optimize Edin

Güvenlik çözümlerinin hassas bilgilerinizi tanımasına ve korumasına yardımcı olmak için veri sınıflandırmasını kullanın. DLP’ye ve diğer güvenlik çözümlerine bir ön uç olan TITUS, hassas veriyi güvenlik ekibinizin güvenlik politikasını optimize edebilmesi ve en yüksek risk alanlarına odaklanabilmesi için tanımlar.