Veri Sızıntısı Önleme


Hassas Verileri Tanımlayın

Hassas verileri belirleyerek hangi verilere sahip olduğunuzu ve nasıl korunması gerektiğini bildirebilirsiniz. Otomatik, sistem tarafından önerilen veya kullanıcı tarafından yönlendirilen sınıflandırma desteği ile TITUS, utanç verici başlıklar, yasal para cezaları ve pazar payı kaybına yol açan veri sızıntılarını önlemeye yardımcı olur.

 

Dikkatsizlikten Kaynaklanan Veri Kaybını Önleyin

Kullanıcılarınıza işlerini zorlayabilecek hatalar yapmalarını önlemek için araçlar verin. TITUS, e-postaları ve belgeleri ele alırken gündelik iş akışını kesintiye uğratmadan, iyi niyetli çalışanların güvenlik politikalarını izlemelerine yardımcı olur.

 


İçeriden Kaynaklanan Tehditleri Belirleyin

Kullanıcıların yetkili olmayan alıcılara önemli işletme bilgilerini ifşa etmesini önlemek için güvenlik kontrollerini uygulayın. TITUS, politika uyarıları ve güvenlik eğitiminden, içeriği şifreleme ve RMS ile kilitlemeye kadar çok sayıda koruma düzeyi sağlar.

 

Kullanıcı Davranışlarını Belirleyin

Kullanıcıların oluşturduğu ve kullandıkları bilgilerin işletme değerini belirlemek üzere durmasını ve düşünmesini istemek suretiyle güvenlik kültürünü teşvik edin. TITUS, son kullanıcı davranışını güvenlik politikasıyla uyumlu hale getirmeye yardımcı olan, kişisel bilgiler ve fikri mülkiyet gibi hassas verilerin taşınması sırasında sorumluluklarının bilincindedir.

 


Kullanıcı Davranışlarının Analizi ve Risklerin Algılanması

çinizdeki tehditleri tanımlayın ve kullanıcılarınızın hassas bilgilerle nasıl etkileşimde bulunduğunu analiz ederek güvenlik politikalarının etkinliğini izleyin. Kullanıcılar e-posta, belge ve dosyalarla çalıştıkça, TITUS detaylı raporlama, analiz ve tehdit tespiti için anlamlı olay kayıtları yapar.

 

DLP Çözümlerinizi Optimize Edin

Güvenlik çözümlerinin hassas bilgilerinizi tanımasına ve korumasına yardımcı olmak için veri sınıflandırmasını kullanın. DLP’ye ve diğer güvenlik çözümlerine bir ön uç olan TITUS, hassas veriyi güvenlik ekibinizin güvenlik politikasını optimize edebilmesi ve en yüksek risk alanlarına odaklanabilmesi için tanımlar.

 


Verilerinizi Güvenle Paylaşın

Kurumunuzun ortakları, müşterileri ve vatandaşlarıyla işbirliği yapabilmesi için, bilgi koruması ile bilgi paylaşımını dengede tutun, kuruluşunuzu risk altında bırakmayın. TITUS veri sınıflandırması ve politika uygulaması, masaüstünden mobil cihaza güvenli işbirliğini sağlamak için temel sağlar.